گرانول

اکثر کسانی که در صنعت پلاستیک و پلیمر کار می کنند نام گرانول را شنیده اند. با پیشرفت تکنولوژی روش ها و ابزارهای مختلفی برای تولید محصولات پلاستیکی ایجاد شده و این سوال پیش آمده است که مواد اولیه مورد استفاده در این ابزارها چیست؟ در بین فرم های پودری، دانه ای و پولکی، گرانول به دلیل مزایای فراوان برنده این مسابقه است و در اکثر روش های تولید از گرانول به عنوان ماده اولیه برای تولید محصول نهایی استفاده می شود. اما گرانول چیست و چه مزایایی دارد؟ چه انواعی وجود دارد؟ چگونه تولید می شود؟ اگر سوالی از این دست در ذهن دارید، در این مقاله در دنیا پلیمر با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنیم

گرانول چیست؟

بسیاری از افراد تصویر غلطی در رابطه با گرانول در ذهن خود دارند و برخی از افرادی که آشنایی بسیار کمی در حوزه پلیمر و پلاستیک همراه دارند را شامل می شود که این تفکر را دارند این محصول به عنوان نوعی ماده پلیمری می باشد. اولین و مهمترین نکته ای که باید در رابطه با آن بدانید این است که گرانول یک اسم پلیمر خاص نیست و به عنوان شکلی از پلیمر در نظر گرفته شده که دارای یک حالت پودری به شکل دانه دانه درآمده و از کاربرد و مصارف مختلف و بسیار خاصی برخوردار بوده و مورد استفاده قرار می گیرد.

گرانول به معنی دانه می باشد،وقتی می گویند گرانول پلیمری منظورشان پلیمرهای به شکل دانه دانه است. دنیا پلیمر علاوه بر گرانول تولید محصولات مستربچ رنگی و مستربچ سفید و کربنات کلسیم را در لیست مهم ترین های خود دارد.

قیمت گرانول

با توجه به این قیمت های گرانول با قیمت دلار نوسان می کند به همین خاطر برای قیمت روز گرانول همیشه باید از طریق سایت های معتبر بازدید کنید . 
در حالی که استفاده از گرانول همه گیر است. وب سایت های زیادی برای فروش انواع گرانول بازیافتی  که در ایران تولید می شود وجود دارد. سایت های فروش گرانول در ایران کم نیستند. برای فروش گرانول نو و فروش گرانول یونولیت بهترین راه و راحت ترین سایت های فروش گرانول  مثل دنیا پلیمر است. اما چگونه می توانید از سفارش آنلاین در بهترین سایت فروش گرانول مطمئن شوید. ما خواهیم گفت که چگونه. دنیا پلیمر ضمانت خرید انواع گرانول را برای شما هموطن در نظر دارد.  همانطور که می دانید کارخانه های زیادی در صنایع مختلف وجود دارند که از گرانول برای اجزای اصلی خود استفاده می کنند. تلاش برای عدم استفاده از پلاستیک اضافه در جهان مسئله مهمی است. در فروش گرانول پلاستیکی بازیافتی و استفاده مجدد از آنها در چرخه زندگی بدون اضافه شدن پلاستیک جدید بهترین راه برای نجات محل زندگی شما است.

گرانول چیست و چه کاربردی دارد؟

فرآیند دانه‌بندی یک یا چند ذره پودر را ترکیب می‌کند و گرانولی را تشکیل می‌دهد که اجازه می‌دهد قرص‌سازی در محدوده‌های مورد نیاز باشد. این فرآیند جمع آوری ذرات با هم با ایجاد پیوند بین آنها است. پیوندها با فشرده سازی یا با استفاده از یک عامل اتصال تشکیل می شوند. دانه بندی به طور گسترده در صنعت داروسازی برای تولید قرص و گلوله استفاده می شود. به این ترتیب فرآیند قابل پیش بینی و تکرار امکان پذیر است و می توان گرانول هایی با کیفیت ثابت تولید کرد. هدف اصلی از تولید پلیمر به دست آوردن ماده ای با خواص مطلوب است. به دست آوردن این خواص و کنترل آنها در طی فرآیند پلیمر به عوامل زیادی از جمله دما، فشار، کاتالیزور و … بستگی دارد. پلیمری که ابتدا ذوب شده و شکل گرفته است، مطمئناً خواص بهتری نسبت به پلیمرهای بازیافتی دارد که چندین بار ذوب شده اند. برخی از پلیمرها پس از ذوب و تغییر شکل مکرر خواص خود را حفظ می کنند. اما برخی از آنها مانند پلی وینیل کلراید پی وی سی که در پروفیل های در و پنجره کاربرد فراوانی دارند

پودر گرانول چیست؟

مواد اولیه پودر گرانول پودر یک جامد خشک و حجیم است که از تعداد زیادی ذرات بسیار ریز تشکیل شده است که ممکن است در صورت تکان دادن یا کج شدن آزادانه جریان پیدا کنند. آنها به آن دسته از مواد دانه ای اطلاق می شوند که اندازه دانه های ریزتری دارند و بنابراین تمایل بیشتری به تشکیل توده در هنگام جاری شدن دارند. گرانول ها به مواد دانه ای درشت تری اطلاق می شود که به جز زمانی که خیس هستند تمایلی به تشکیل توده ندارند.

پودر گرانول چیست؟

فرآوری پودرها و گرانول ها که به آن فناوری جامدات حجیم نیز می گویند، برای شاخه های مختلف صنعت مانند صنایع شیمیایی، دارویی، پوشش دهی، مواد غذایی و خوراک از اهمیت بالایی برخوردار است. بسته به بخش، درجه مواد جامد درگیر می تواند از 30 تا 80 درصد کل جریان محصول متفاوت باشد. 

مواد اولیه گرانول چیست؟

پروپیلن یک پلیمر ترموپلاستیک است که از ترکیبی از مونومرهای پروپیلن ساخته شده است. دارای خواص آنتی استاتیک عالی با رفتار جریان عالی است. این ترکیبی از زیبایی شناسی بهبود یافته تمام مواد نهایی با پردازش حرارت کم است. این ماده در کاربردهای مختلفی مانند بسته بندی محصولات مصرفی، منسوجات، دستگاه های خاص مانند لولا و قطعات پلاستیکی برای صنایع مختلف مانند خودروسازی و غیره استفاده می شود. گرانول‌های پلاستیکی که با استفاده از محصولات پیشرفته و محصولات نهایی آن ساخته می‌شوند، برای تولید محصولات بیشتری مانند میز، صندلی، اسباب‌بازی و غیره استفاده می‌شوند

انواع گرانول

گرانول هایی که از مواد بازیافتی تهیه شده اند بر اساس اینکه از چه محصول پلاستیکی تولید شده باشند می توانند پایه های مختلفی داشته باشند، گاهی اوقات برخی از آنها را برای خواص بهتر، کاهش هزینه  با هم ترکیب می کنند، یا اینکه از مواد افزودنی نیز با آنها استفاده می کنند.

برای مثال مواد بازیافتی پوسته ی باتری که از کوپلیمر پلی پروپیلن است را با مواد بازیافتی سپری مخلوط می کنند.

برای گرانول ها دسته بندی های مختلفی می توان در نظر گرفت به لحاظ پایه ی پلیمری، فرآیندی و بار زنده ای(مثلا گرانول پوسته ی باتری) که از آن تولید شده است.یک نوع دسته بندی که بر اساس بار بازیافتی می باشد عبارتند از:

برخی کارخانه داران بار بازیافتی(زنده بار) برای مثال دبه ماست را خریده و شستشو و آسیاب کرده و بعد از آن تبدیل به گرانول می کنند.
برخی دیگر بار را به صورت آسیاب شده از کارخانه دار دیگری خریده و فقط آن را به گرانول تبدیل می کنند.

 برخی از کارخانه داران از موادی که شرکت ها در راهگاه های دستگاهشان مانده و اضافه آمده و هدری در تولید است، استفاده می کنند و آن را تبدیل به گرانول می کنند که واضح می باشد کیفیت گرانول بهتری بدست خواهد آمد.

 پودرهای بازیافت پتروشیمی را برخی از تولیدکنندگان گرانول گرفته و آن را از گرد و شن پاک سازی و تبدل به گرانول می کنند که همانطور که مشخص است کیفیت بهتری دارند و تا حدودی مشابه مواد نو می باشند.

تولید گرانول

برای تولید گرانول ها همانطور که گفته شده بار بازیافتی را برخی کارخانه داران تهیه و بسته به نوع بار می توانند آنها را برحسب آنکه از چه پایه پلیمری باشند(مثلا بطری های آب معدنی PET) یا نوع محصول مثلا نوارتیپ و یا نوع فرآیند مثلا تزریقی یا بر اساس رنگ و یا بر اساس همه ی این موارد آنها را جداسازی کنند.

بعد از آنکه جداسازی انجام شد مراحل شستشو و آسیاب می باشد، البته برخی برای مثال نایلون ها را با دستگاه کندر ساز تبدیل به کندر می کنند.

یا ممکن است بعضی از کارخانه داران گرانول ساز این بارها را به صورت آماده از کارخانه دار دیگری تهیه کنند.

بعد از همه ی این کارها مواد آسیابی یا کندر را به صورت مستقیم با دستگاه اکسترودر تبدیل به گرانول کرده یا اینکه به آنها پیگمنت جهت تولید گرانول های رنگی یا با مواد افزودنی جهت بهبود خواص ترکیب و فرمولاسیون نموده و بعد از آن تبدیل به گرانول می کنند.

روش تولید انواع گرانول

شکل گرانول ها براساس آنکه برش مذاب در سر دای اکسترودر چگونه باشد انواع مختلفی دارند که عبارتند از استوانه ای، کروی(تخم مرغی)، عدسی.

انواع این برش ها عبارتند از:

تولید گرانول رشته ای (Strand Type):در این روش مذاب به صورت رشته از سر دای خارج شده و بعد از آن در آب رفته و خنک سازی شده و سپس برش می خورد، شکل گرانول های تولیدی به صورت استوانه ای می باشد.
تولید گرانول خشک (Hot die face cutting): در این روش پلیمر مذاب بعد از عبور از سوراخ های ریز توسط نازل تیغه ای چرخان به سرعت برش می خورد و همزمان با ایجاد مکش و با عبور از مسیر لوله سرد می شود و سپس به مخازن بزرگتر می رود. در این روش شکل گرانول ها به صورت عدسی می باشد.
سيستم برش رينگ آبی (Water Ring cutting): این روش مانند تولید گرانول خشک می باشد با این تفاوت که مواد پس از رد شدن از صافی و بریده شدن،با استفاده از نیروهای گریز از مرکز به دور مخزن می چسبند.اطراف این مخزن آب سرد می چرخد که باعث خنک شدن گرانول ها می شود. شکل گرانول ها به صورت عدسی می باشد.
سيستم برش زير آب (Under water cutting): در این روش مواد همچون روش رشته ای پس از ذوب و عبور از صافی به زیر آب هدایت شده و در همانجا با سرعت برش می خورند.در این روش شکل گرانول ها به صورت کروی( تخم مرغی) است.

یکی از موارد مهمی که در فرآیند تولید گرانول ها می توان به آن اشاره کرد گازگیری مواد برای تولید گرانول با کیفیت تر می باشد.

در برخی موارد برای گازگیری بهتر از روش گرانول کردن دو مرحله ای استفاده می شود که در آن یک بار مواد با یک اکسترودر مذاب شده و بعد وارد دستگاه اکسترودر دوم می شوند و تبدیل به گرانول می شود.

عوامل تاثیر گذار در کیفیت و قیمت گرانول

عوامل متعددی در این موضوع تاثیرگذار می باشد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نوع بار خریدار شده برای مثال اینکه گرانول (granule) هایی که از پودر پتروشیمی تولید می شوند به دلیل کیفیت بهتر و مشابه بودن با مواد نو قیمت بالاتری دارند.
مراحل تفکیک انجام شده در این موضوع اثر گذار می باشد. برای مثال تفکیک براساس رنگ یا نوع پلیمر یا نوع محصول بازیافتی و یا فرآیند هر چقدر بهتر انجام شده باشد کیفیت و قیمت بالاتر می رود.
شستشو و تمیزی باری که برای تولید گرانول استفاده می شود در ظاهر و کیفیت و قیمت اثرگذار می باشد.
اگردر گرانول از مواد افزودنی برای بهبود خواص، یکنواختی بار تولیدی یا از پیگمنت جهت رنگ شدن استفاده شده باشد کیفیت و قیمت نیز بالاتر می رود.
دستگاه و تکنولوژی تولیدی نیز در موضوع کیفیت و قیمت گرانول نیز تاثیر گذار می باشد و اینکه آیا گرانول به خوبی گازگیری شده باشد یا خیر.

گرانول های پلیمری چیست؟

ترموپلاستیک که به عنوان پلاستیک گرما نرم کننده نیز شناخته می شود، پلیمری است که با گرم شدن به مایع تبدیل می شود و وقتی به اندازه کافی سرد شود به حالت سفت منجمد می شود. بیشترین استفاده PP و PE است.

گرانول های پلیمری برای چه مواردی استفاده می شوند؟

گرانول های ژل پلیمری سوپرجاذب (شامل ساشه ها، حصیرها و پودر شل) برای کاهش ریزش روی ملافه، لباس و زمین زمانی که بیماران از بطری های ادرار یا کاسه های استفراغ استفاده می کنند، یا زمانی که کارکنان ظروف پر از مایع را جابجا می کنند (مانند کاسه شستشو، تشتک) استفاده می شود.

تفاوت بین پلت و گرانول چیست؟

گرانول ها از ذراتی تشکیل شده اند که از بزرگ شدن تدریجی ذرات اولیه تشکیل می شوند تا زمانی که هویت اصلی آنها دیگر قابل مشاهده نباشد. گلوله ها از ذرات کروی تشکیل شده اند که در طی یک عملیات شکل دهی دقیق و جابجایی مکانیکی تولید می شوند

چگونه پلیمرهای پلاستیکی درست می کنید؟

پلاستیک ها از مواد خام مانند گاز طبیعی، نفت یا گیاهان ساخته می شوند که به اتان و پروپان تصفیه می شوند. سپس اتان و پروپان در فرآیندی به نام “ترک” که آنها را به اتیلن و پروپیلن تبدیل می کند، با حرارت پردازش می شوند. این مواد با هم ترکیب می شوند تا پلیمرهای مختلفی ایجاد کنند.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات مرتبط

شرکت دنیا پلیمر اقدام به تولید مستربچ های رنگی، افزودنی، کامپاند کربنات کلسیم و گرانول برای صنعت راه مانند لوازم ترافیکی و ملزومات ساختمان مانند مخازن آب، کلید پریزهای برق و … اقدام نموده است.

  •