گرید جدید TPU جایگزینی به جای EVA زیره ی کفش

گرید جدید TPU جایگزینی به جای EVA زیره ی کفش

Irogran TPU قابل بازیافت به راحتی به ورقه های فومی برای کاربردهای کفی و میانی کفش قابل تبدیل است، زمینه های کاربردی دیگر مانند استفاده در خودرو در حال بررسی می باشد.

پلی یورتان ترموپلاستیک جدیدی (TPU) که توسط شرکت هانتسمن ساخته شده است، کاملاً قابل بازیافت بوده و مقاوم در برابر اشعه ی ماوراء بنفش است، آن را می توان به صورت فیلم اکسترود کرد و سپس به راحتی به صورت  صفحات فومی منبسط  نمود.

فیلم TPU را می توان به راحتی در یک مخزن فشار بالا با استفاده به کمک گاز، بدون نیاز به مواد شیمیایی اضافی که معمولاً برای فوم کردن یا کراس لینک شدن مورد نیاز است، منبسط کرد.

به گفته ی شرکت هانتسمن چنین فناوری موجب می شود که ورق فوم منبسط شده و هر ضایعاتی پس از تولید آن و اجزای نهایی کفش را بتوان بازیافت کرد.

به گفته ی هانتسمن این ماده ی جدید که به عنوان جایگزینی برای EVA طراحی شده است دارای خواص برگشت انرژی بالا و عملکرد بالشتکی طولانی مدت می باشد.

هانتسمن با شرکت شینسل، ماده ی Irogran TPU را توسعه دادند، که این ماده برای ایجاد صفحات فومی استفاده می شود و برای کاربرد در کفی و میانی کفش به برند های جهانی کفش معرفی شده است.

در طی یک جلسه توجیهی فنی، شینسل چندین هدف را ذکر کرد:

– افزایش بهره وری، ضایعات کمتر و کاهش مصرف کلی انرژی

– ماده ای که عاری از مواد شیمیایی سمی یا فرار بوده و می تواند بدون استفاده از بوتان،فلوراید،عوامل فوم زای آزو دی کربن آمید منبسط شود.

– یک سیستم TPU راحت، بادوام و طولانی مدت که برای استفاده در کفش های ورزشی با کارایی بالا مناسب است.

– ماده ای که از نظر خواص بالشتکی بهتر از EVA عمل می کند.

– قابلیت بازیافت

این شرکت ها تمرکز خود را بر روی ارائه مواد تمیز، دوستدار محیط زیست، با کارایی بالا، سبک وزن به مشتریان خود گذاشته اند.

دکتر Xiulei Jiang، بنیانگذار شینسل، که قبل از تاسیس شرکت خود با هانتسمن رابطه داشت، گفت: وقتی تصمیم گرفتیم شریکی پیدا کنیم تا به ما کمک کند پایداری ورق های فوم خود را بهبود ببخشیم، می دانستم هانتسمن شرکتی است که باید با او صحبت کنم.

این تیم محصول بسیار ویژه ای را ارائه کرده است که تمام نیازهای ما را برآورده می کند، ما شاهد کاربردهای جدید متعددی برای این ماده ی همه کاره و قابل بازیافت در داخل کفش و فراتر از آن هستیم.

شرکت شینسل ورق های فوم منبسط شده را تولید می کند که مشتریانش در بخش کفش آن ها را به شکل ها و اندازه های مورد نیاز برش می زنند.

از آنجایی که این گرید خاص از Irogran TPU قابل بازیافت است، شینسل می تواند هر گونه مواد اضافی یا ضایعاتی را از مشتریان خود برای استفاده مجدد جمع آوری کند.

پس از جمع آوری، ضایعات را آسیاب کرده و دوباره فرموله می کنند، آنها همچنین می توانند به مشتریان دیگر فروخته شوند.

شینسل در حال حاضر در حال آزمایش گرید جدید Irogran TPU برای سایر کاربردها مانند صنعت خودرو، سایر گریدهای نرم تر آن در کاربرد توسعه خط لوله هستند.

 

آخرین اخبار

فرآیند قالبگیری تزریقی
قالبگیری تزریقی قالبگیری تزریقی روشی برای تولید محصولات قالب گیری شده از طریق تزریق مواد پلاستیکی نرم و ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت دنیا پلیمر اقدام به تولید مستربچ های رنگی، افزودنی، کامپاند کربنات کلسیم و گرانول برای صنعت راه مانند لوازم ترافیکی و ملزومات ساختمان مانند مخازن آب، کلید پریزهای برق و … اقدام نموده است.

  •