خرید مستربچ سفید

برای خرید مستربچ سفید چه فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟ مستربچ سفید چیست و چه کاربردی دارد ؟ قیمت مستربچ سفید در چه رنج و حدودی و به چه عواملی بستگی دارد؟  در ادامه با ما همرا بمونید  تا جواب سوالات بالا را با هم بررسی کنیم.برای استعلام قیمت مستربچ سفید و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در دنیا پلیمر در ارتباط باشید.     در تعریفی کلی مستربچ  ترکیبی است که در آن مواد پلیمری به همراه مواد رنگی یا افزودنی یا پرکننده(فیلر) و افزودنی ها جهت پخش کردن مواد ذکر شده در پلیمر می باشد.

مستربچ سفید چیست؟

مستربچ های سفید جهت ایجاد رنگ سفید در پلاستیک ها استفاده می شوند، پیگمنت مورد استفاده در این مستربچ ها، تیتانیوم دی اکسید می باشد که شکل روتایل آن به دلیل پایداری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.تیتانیوم دی اکسید به دلیل ضریب شکست بالا باعث پراکندگی نور و پشت پوشی می شود.

زمانی که محصول در محیط خارجی قرار می گیرد تمامی طول موج ها به آن برخورد می کند که شامل طول موج نور مرئی و اشعه UV است.عمده ی نور مرئی پراکنده می شود ولی اشعه UV توسط کریستال های تیتان جذب شده و این انرژی دیگر قادر به تخریب مستقیم پلیمر نمی باشد.

خرید مستربچ سفید و کاربرد مستربچ سفید در صنعت

قیمت مستربچ سفید

یکی از فاکتورهای مهم در قیمت مستربچ سفید، تعیین تکرار پذیری در رنگ کردن محصول، پخش خوب پیگمنت و رنگ دهی و کیفیت پیگمنت مصرفی و فرمولاسیون نهایی مستربچ می باشد. عیار مستربچ خوب آن است که ذرات به خوبی در بستر پلیمرحامل پخش شده باشند، برای این موضوع باید فرمولاسیون و تجهیزات فرآیندی مناسب برای تولید مستربچ استفاده گردد، که باعث می شود در محصول نهایی به خوبی پخش شده و رگه و دون نزند.

فرمول مستربچ سفید

شرکت دنیا پلیمرمستربچ های سفید با فرمولاسیون های مهندسی شده که  درصد تیتانیوم دی اکسید از 10 الی 70 می باشد را تولید می نماید که در انواع پایه های پلیمری و همچنین فرآیندی می باشد.

مستربچ های سفید شرکت دنیا پلیمردارای شید رنگهای شیری، سفید برفی و سفید یخچالی می باشد.

شرکت دنیا پلیمر قابلیت تولید مستربچ سفید در گرید های غذایی(Food Grade) را نیز دارد.

پایه های تولیدی مستربچ سفید شامل پلی اتیلن(PE)، پلی پروپیلن(PP)، پلی استایرن(PS)، پلی اتیلن ترفتالات(PET) و آکریلونیتریل بوتادی ان استایرن(ABS) می باشد.

طرز تهیه مستربچ سفید که می توان از این مستربچ استفاده نمود می توان به قالبگیری تزریقی، اکستروژن(ورق، لوله)، فیلم کستینگ، فیلم دمشی(فیلم)، قالب گیری بادی(بادی)، قالب گیری چرخشی می توان اشاره نمود.

فرمول مستربچ سفید

کاربرد مستربچ سفید

مستربچ ها برای اهداف مختلفی مانند رنگ کردن ( مستربچ رنگی)، بهبود و تقویت خواص یا کاهش قیمت نهایی محصول می توانند به کار بروند. مستربچ های سفید علاوه بر تیتانیوم دی اکسید به همراه افزودنی های دیگر جهت خوب پخش شدن و مخلوط شدن اجزای پیگمنت در پایه ی پلیمری هستند. میزان استفاده از مستربچ در محصول بسته به رنگ موردنظر، پشت پوشی مورد نیاز، درصد پیگمنت در مستربچ و کیفیت آن می تواند متغیر باشد، معمولاً درصد پیشنهادی استفاده از مستربچ های سفید و مشکی 1.5 الی 2 درصد می باشد.

تولید مستربچ سفید

پیگمنت مصرفی به صورت پودر می باشد، بنابراین امکان پخش شدن در محیط کارخانه و ایجاد مشکلاتی اعم از هدر رفتن مواد، آلودگی محیط و آسیبب به افراد می شود.

استفاده ی مستقیم از پیگمنت ها در محصول به دلیل انرژی سطحی بالای ذرات پیگمنت و تمایل آن ها به چسبیدن به یکدیگر برای آن که ذرات به خوبی در محصول پخش شوند باید فرمولاسیون مناسبی به کار برد و دستگاه فرآیندی مناسب باشد تا بتواند ذرات را به خوبی در محصول پخش نماید.

یکی از راه حل هایی که برای حل این مشکلات می توان به آن اشاره کرد استفاده از مستربچ  است، از آنجایی که مستربچ ها ترکیبات پیش مخلوط هستند، از پراکندگی ضعیف پیگمنت ها و افزودنی ها جلوگیری می کنند.

همچنین به دلیل شکل گرانولی آنها دیگر مشکل پخش شدن در محیط و هدر رفتن مواد وجود ندارد.

کاربرد مستربچ سفید

ویژگی های مستربچ سفید

– توزیع و پراکندگی خوب تیتانیوم دی اکسید در محمل پلیمری

– نرخ جریان مذاب مناسب و پلیمر حامل مناسب

– سایز یکدست گرانول ها

– عدم تشکیل کلوخه و توده و دون زدگی

– پوشش دهی عالی و یکنواخت و تکرار پذیری

خرید مستربچ سفید در دنیا پلیمر

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •  

 

محصولات مرتبط

شرکت دنیا پلیمر اقدام به تولید مستربچ های رنگی، افزودنی، کامپاند کربنات کلسیم و گرانول برای صنعت راه مانند لوازم ترافیکی و ملزومات ساختمان مانند مخازن آب، کلید پریزهای برق و … اقدام نموده است.

  •