مستربچ سفید

مستربچ سفید نتیجه ترکیب TiO2 با سایر مواد افزودنی بر روی پایه پلیمری است. پایه پلیمری طوری انتخاب شده است که مستربچ سفید با پلیمر هدف رنگی سازگار باشد. پلیمرهای پایه معمولاً پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استایرن، EVA یا ABS هستند.

مستربچ سفید بسته به درصد TiO2 (25%-60%) می تواند در گریدهای مختلف تولید شود. این محصول در صنایعی مانند فیلم، لوله و اتصالات، لوازم خانگی، قالب گیری تزریقی و ظروف پلاستیکی بادی کاربرد دارد.

ما در دنیا پلیمر می توانیم این محصول را با توجه به نیاز و درخواست مشتریان خود ارائه دهیم.

شماره تماس خود را وارد کنید
سریعا با شما تماس گرفته می شود.
  • مشاوره رایگان
  • تخفیف ویژه
  • ارسال رایگان
تخفیف هفته

خرید مستربچ سفید

برای خرید مستربچ سفید چه فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟ مستربچ سفید چیست و چه کاربردی دارد ؟ قیمت مستربچ سفید در چه رنج و حدودی و به چه عواملی بستگی دارد؟  در ادامه با ما همرا بمونید  تا جواب سوالات بالا را با هم بررسی کنیم.برای استعلام قیمت مستربچ سفید و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در دنیا پلیمر در ارتباط باشید.     در تعریفی کلی مستربچ  ترکیبی است که در آن مواد پلیمری به همراه مواد رنگی یا افزودنی یا پرکننده(فیلر) و افزودنی ها جهت پخش کردن مواد ذکر شده در پلیمر می باشد.

مستربچ سفید چیست؟

مستربچ های سفید جهت ایجاد رنگ سفید در پلاستیک ها استفاده می شوند، پیگمنت مورد استفاده در این مستربچ ها، تیتانیوم دی اکسید می باشد که شکل روتایل آن به دلیل پایداری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.تیتانیوم دی اکسید به دلیل ضریب شکست بالا باعث پراکندگی نور و پشت پوشی می شود.

زمانی که محصول در محیط خارجی قرار می گیرد تمامی طول موج ها به آن برخورد می کند که شامل طول موج نور مرئی و اشعه UV است.عمده ی نور مرئی پراکنده می شود ولی اشعه UV توسط کریستال های تیتان جذب شده و این انرژی دیگر قادر به تخریب مستقیم پلیمر نمی باشد.

خرید مستربچ سفید و کاربرد مستربچ سفید در صنعت

قیمت مستربچ سفید

یکی از فاکتورهای مهم در قیمت مستربچ سفید، تعیین تکرار پذیری در رنگ کردن محصول، پخش خوب پیگمنت و رنگ دهی و کیفیت پیگمنت مصرفی و فرمولاسیون نهایی مستربچ می باشد. عیار مستربچ خوب آن است که ذرات به خوبی در بستر پلیمرحامل پخش شده باشند، برای این موضوع باید فرمولاسیون و تجهیزات فرآیندی مناسب برای تولید مستربچ استفاده گردد، که باعث می شود در محصول نهایی به خوبی پخش شده و رگه و دون نزند.

فرمول مستربچ سفید

شرکت دنیا پلیمرمستربچ های سفید با فرمولاسیون های مهندسی شده که  درصد تیتانیوم دی اکسید از 10 الی 70 می باشد را تولید می نماید که در انواع پایه های پلیمری و همچنین فرآیندی می باشد.

مستربچ های سفید شرکت دنیا پلیمردارای شید رنگهای شیری، سفید برفی و سفید یخچالی می باشد.

شرکت دنیا پلیمر قابلیت تولید مستربچ سفید در گرید های غذایی(Food Grade) را نیز دارد.

پایه های تولیدی مستربچ سفید شامل پلی اتیلن(PE)، پلی پروپیلن(PP)، پلی استایرن(PS)، پلی اتیلن ترفتالات(PET) و آکریلونیتریل بوتادی ان استایرن(ABS) می باشد.

طرز تهیه مستربچ سفید که می توان از این مستربچ استفاده نمود می توان به قالبگیری تزریقی، اکستروژن(ورق، لوله)، فیلم کستینگ، فیلم دمشی(فیلم)، قالب گیری بادی(بادی)، قالب گیری چرخشی می توان اشاره نمود.

فرمول مستربچ سفید

جدول مشخصات مستربچ سفید

نوع مستربچ سفیدکاربرد
مستربچ سوپر سفیددرجه کیفیت برتر برای کاربردهای پیشرفته مانند بسته بندی FMCG، برنامه دیواری نازک، ورق ها، اکستروژن فیلم و غیره.
مستربچ  یونیورسال سفیددرجه با کیفیت بالا برای کاربردهای با کیفیت مانند اکستروژن فیلم، قالب گیری بادی و فیلم های چند لایه
مستربچ  سفیدمناسب برای فیلم‌ها، قالب‌گیری تزریقی، قالب‌گیری بادی و قالب‌گیری چرخشی بالا.

مستربچ  ویژه سفید

 

قالب گیری تزریقی، قالب گیری بادی و فیلم ضخیم.

کاربرد مستربچ سفید

در تمام انواع مستربچ های مورد استفاده در کاربردهای پلاستیکی، مستربچ سفید بیشترین استفاده را دارد. سفیدی، روشنایی و شفافیت محصول نهایی را فراهم می کند. انواع مختلفی از مواد شیمیایی مانند دی اکسید تیتانیوم و سایر رنگدانه ها برای تولید مستربچ سفید استفاده می شود که کدورت، سفیدی و درخشندگی بالایی را به محصولات پلاستیکی می بخشد.مستربچ ها برای اهداف مختلفی مانند رنگ کردن ( مستربچ رنگی)، بهبود و تقویت خواص یا کاهش قیمت نهایی محصول می توانند به کار بروند. مستربچ های سفید علاوه بر تیتانیوم دی اکسید به همراه افزودنی های دیگر جهت خوب پخش شدن و مخلوط شدن اجزای پیگمنت در پایه ی پلیمری هستند. میزان استفاده از مستربچ در محصول بسته به رنگ موردنظر، پشت پوشی مورد نیاز، درصد پیگمنت در مستربچ و کیفیت آن می تواند متغیر باشد، معمولاً درصد پیشنهادی استفاده از مستربچ های سفید و مشکی 1.5 الی 2 درصد می باشد.

کاربرد مستربچ سفید در پلاستیک-

کاربرد مستربچ سفید در صنعت

چگونه از مستربچ برای رنگ آمیزی پلاستیک استفاده کنیم؟

رایج ترین کاربرد مستربچ، رنگ آمیزی مواد پلاستیکی است. مستربچ موثرترین روش برای رنگ آمیزی پلاستیک است. هنگام تولید فیلامنت برای مطابقت با رنگ محصول نهایی موجود، تعداد زیادی مولفه می تواند بر رنگ نهایی تأثیر بگذارد.

  • فیلم هایی که به شفافیت بسیار بالایی نیاز دارند
  • فیلم های چند لایه و تک لایه
  • کاربردهای قالب گیری تزریقی، قالب گیری بادی و قالب گیری روتو
  • کاربردهای ترموفرمینگ
  • ورق های HIPS برای لیوان های یکبار مصرف و سایر کاربردهای مشابهالیاف PET – نخ و الیاف اصلی

تولید مستربچ سفید

پیگمنت مصرفی به صورت پودر می باشد، بنابراین امکان پخش شدن در محیط کارخانه و ایجاد مشکلاتی اعم از هدر رفتن مواد، آلودگی محیط و آسیبب به افراد می شود.

استفاده ی مستقیم از پیگمنت ها در محصول به دلیل انرژی سطحی بالای ذرات پیگمنت و تمایل آن ها به چسبیدن به یکدیگر برای آن که ذرات به خوبی در محصول پخش شوند باید فرمولاسیون مناسبی به کار برد و دستگاه فرآیندی مناسب باشد تا بتواند ذرات را به خوبی در محصول پخش نماید.

یکی از راه حل هایی که برای حل این مشکلات می توان به آن اشاره کرد استفاده از مستربچ  است، از آنجایی که مستربچ ها ترکیبات پیش مخلوط هستند، از پراکندگی ضعیف پیگمنت ها و افزودنی ها جلوگیری می کنند.

همچنین به دلیل شکل گرانولی آنها دیگر مشکل پخش شدن در محیط و هدر رفتن مواد وجود ندارد.

کاربرد مستربچ سفید

ویژگی های مستربچ سفید

– توزیع و پراکندگی خوب تیتانیوم دی اکسید در محمل پلیمری

– نرخ جریان مذاب مناسب و پلیمر حامل مناسب

– سایز یکدست گرانول ها

– عدم تشکیل کلوخه و توده و دون زدگی

– پوشش دهی عالی و یکنواخت و تکرار پذیری

جمع بندی

مستربچ سفید در طیف گسترده ای از کاربردها، از جمله لمینیت، پوشش اکستروژن، فیلم های محافظ، الیاف و غیر بافته شده، و قالب گیری تزریقی استفاده می شود – و ما همه آنها را ارائه می دهیم. محبوب ترین نوع مستربچ سفید ما را بررسی کنید، در صورتی که هر یک از آنها نیازهای فنی شما را برآورده نمی کند، لطفاً برای راه حل سفارشی و قیمت سفارشی متناسب با بودجه خود، مستقیماً با بخش فروش ما تماس بگیرید.

خرید مستربچ سفید در دنیا پلیمر

6 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  •  

 

محصولات مرتبط

شرکت دنیا پلیمر اقدام به تولید مستربچ های رنگی، افزودنی، کامپاند کربنات کلسیم و گرانول برای صنعت راه مانند لوازم ترافیکی و ملزومات ساختمان مانند مخازن آب، کلید پریزهای برق و … اقدام نموده است.

  •