بی نیازی به اتاق های ایزوله با ضدعفونی نورآبی

ضدعفونی بایوپرینترها با نور آبی نیاز به اتاق  های ازوله (Cleanrooms) را به حداقل می رساند.
استارت آپ بایوپرینتر Brinter باهمکاری شرکت Led Tailor در مورد ضدعفونی‌کننده ی نور آبی که در بایوپرینتر سه بعدی چند ماده‌ای خود قرار داده است، خبری منتشر کرد، آنها معتقدند که بایوپرینترسه بعدی آنها برای اولین بار در جهان توانسته با نور آبی داخل و خارج دستگاه را ضدعفونی کند.
بخشی از طیف نور مرئی، تقریباً از طول موج  400 تا 500 نانومتر(نور آبی) که برای انسان کاملا بی خطر است، اما همه باکتری ها، مخمرها و کپک ها را از بین می برد.
برخلاف نور فرابنفش که در طول موج 100 تا 400 نانومتر می باشد، نور آبی مرئی باعث تخریب مواد و یا اثرات خطرناک دیگر نمی شود.
کشف این که همه میکروب ها به عنوان بخشی از متابولیسم طبیعی شان، در داخل سلول هایشان   ترکیبات حساس به نور آبی هستند، کلید ایجاد این سیستم ضد عفونی موثر بود.
این سیستم امکان تولید ایمن مدل های بافت و دارو را در کنار سایر محصولات فراهم می سازد و نیاز به اتاق های تمیز(cleanroom) جدا را به حداقل می رساند.
بایو پرینتر Brinter، یک بایوپرینتر مدولار است که قادر به تولید ساختارهای سه بعدی با چند ماده و بافت های پیچیده می باشد.
هنگامی که این ترکیبات حساس به نور در معرض طول موج های خاصی از نور آبی ضدعفونی کننده با شدت خاصی قرار می گیرند، یک واکنش شیمیایی مخرب شروع می شود، در این فرآیند رادیکال‌های اکسیژن فعال در داخل سلول میکروبی تولید می‌شود که این رادیکال‌ها توانایی دارند که به هر ساختاری در داخل سلول میکروبی آسیب وارد کرده و آن را از داخل تخریب کنند.
این دستگاه قادر به پرینت هم مواد سخت و نرم، از جمله مایعات و هیدروژل های با سلول زنده، بایوخمیرها، فلزات همراه با مواد بایندر و ترموپلاستیک ها می باشد، طبق گفته این شرکت این دستگاه را می توان در چند دقیقه راه اندازی کرد.
این شرکت می گوید که نوآوری ضد عفونی فوتون ما یک راه حل خوب و پایدار برای مشکلات میکروبی است. این سیستم امکان بایوپرینت ایمن، تولید غذا و نوشیدنی، مهار بیماری های همه گیر را فراهم می کند.
هری راوتیو، مدیرعامل LED Tailor گفت: راه حل های ما خطرات میکروبیولوژیکی و شیمیایی را در مراکز بهداشتی، درمانی و صنعتی کاهش می دهد.
تا به امروز، Brinter در حال حاضر در بیش از 10 کشور از جمله ایالات متحده، آلمان، هند و بریتانیا فعال است. ماه گذشته، این شرکت مدل پایه خود، Brinter Core را عرضه کرد.

آخرین اخبار

فرآیند قالبگیری تزریقی
قالبگیری تزریقی قالبگیری تزریقی روشی برای تولید محصولات قالب گیری شده از طریق تزریق مواد پلاستیکی نرم و ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت دنیا پلیمر اقدام به تولید مستربچ های رنگی، افزودنی، کامپاند کربنات کلسیم و گرانول برای صنعت راه مانند لوازم ترافیکی و ملزومات ساختمان مانند مخازن آب، کلید پریزهای برق و … اقدام نموده است.

  •