جوهرهای مغناطیسی راه حلی برای  بازیافت

بازیافت با جوهرمغناطیسی
برای جداسازی یکپارچه ی برچسب های شرینک اسلیو روی بسته بندی ها در هنگام بازیافت توسط مغناطیس، از جوهرهای مخصوصی استفاده کرده اند که آن می تواند راه حل خوبی باشد.
گاهی اوقات درباره ایده ای می شنوید که آنقدر ساده و منطقی است که نمی توانید باور کنید اجرای آن اینقدر طول کشیده است.
همانطور که بسیاری از شما می دانید، ظروف نوشیدنی PET اغلب با برچسب های PET-G (یا گاهی اوقات با پلی وینیل کلراید(PVC)) بسته بندی می شوند، مشکل این است که برچسب ها در فرآیند بازیافت آلاینده هستند.
چگالی آنها بیشتر از آب می باشد و نمی توان آنها را در طی مرحله جداسازی ته نشسینی-شناوری در فرآیند بازیافت از تکه های PET جدا کرد.
بنابراین، آنها PET بازیافتی را آلوده می کنند و کیفیت PET بازیافتی (rPET) را کاهش می دهند.
 کالیفرنیا تا آنجا پیش رفته است که PET-G را PET نمی داند و اجازه نمی دهد که کد 1 داشته باشد، بنابراین بطری‌های PET قابل بازیافت که از برچسب‌های شرینک اسلیو استفاده می‌کنند، هرگز به MRF(تسهیلات بازیافت مواد) نمی‌رسند و معمولاً در محل‌های دفن زباله قرار می‌گیرند.
یک شرکت استارتاپی به نام Magnomer یک راه حل منحصر به فرد و نسبتاً خوب ایجاد کرده است، آنها یک جوهر مغناطیسی را روی برچسب های شیرینک اعمال می کنند.
جوهر می تواند شفاف یا با رنگ های مختلف باشد و با تجهیزات استاندارد چاپ لیبل اعمال می شود.
جوهرمغناطیسی و بازیافت
وقتی بطری های بازیافت شده به فرآیند کننده می رسند، طبق معمول آسیاب می شوند. پس از آسیاب از آهنربا برای جذب و جدا کردن تکه های برچسب کوچک استفاده می شود و بعد از آن برای گلوله سازی (pelletizing) می روند.
طبق نظرسنجی انجام شده توسط Magnomer از انجمن بازیافت‌کنندگان پلاستیک (APR)، آهن‌رباها برای جلوگیری از آلودگی فلزات در حال حاضر در محل های بازیافت وجود دارند، بنابراین سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز، حداقل خواهد شد.
به گفته ی Ravish Majithia ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Magnomer، چیزی که سیستم ما را منحصر به فرد می کند راحتی آن است.
بازیافت‌کنندگان، PET بازیافت شده ی تمیزتری را بدون سرمایه‌گذاری مالی قابل توجهی یا تغییر در رویکردهای عملیاتی خواهند داشت.
مصرف کنندگان می توانند به سادگی بطری ها را در سطل های بازیافت خود بیندازند بدون آنکه لازم باشد که برچسب ها را از روی بطری ها جدا کنند .
Magnomer سیستم خود را با تولید کننده ی برچسب American Fuji Seal و یک شرکت نوشیدنی کاملاً تجاری سازی کرده است.
آنها برای بررسی Recognition program نوآورانه خود توسط  APR مشغول هستند،  Recognition program مستلزم آزمایش در مقیاس تجاری حداقل در MRF و Reclaimer (ریکلایمر) است.
فن آوری شرکت Magnomer یک مزیت دیگر نیز دارد که آن هم برای بازیافت کاغذ می باشد و می تواند به تسهیلات بازیابی مواد (MRF) اجازه دهد تا به طور مقرون به صرفه از آهنربا برای جدا کردن فیلم های چند لایه، مانند کیسه های تراشه، استفاده کنند، چنین موضوعی به حذف آلودگی های پلاستیکی از کاغذها کمک می کند.
از مدیر یک منطقه مدیریت پسماند جامد نظرشان در مورد این رویکرد پرسیده شد و آنها گفتند که “اگر در دنیای واقعی ثابت شود، فکر می کنم کمک بزرگی به سردرگمی مصرف کنندگان خواهد کرد و یک قانون آموزش مصرف کننده را کمتر می کند.
 برای حذف فویل لمینیت شده ی بسته بندی های پفک به ‌ویژه در MRFهای با حجم بالا بسیار عالی می باشند.

آخرین اخبار

فرآیند قالبگیری تزریقی
قالبگیری تزریقی قالبگیری تزریقی روشی برای تولید محصولات قالب گیری شده از طریق تزریق مواد پلاستیکی نرم و ...
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت دنیا پلیمر اقدام به تولید مستربچ های رنگی، افزودنی، کامپاند کربنات کلسیم و گرانول برای صنعت راه مانند لوازم ترافیکی و ملزومات ساختمان مانند مخازن آب، کلید پریزهای برق و … اقدام نموده است.

  •